74. Rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu.
Dodane przez Tadeusz dnia Lipiec 11 2017 06:01:50
11-07-2017

74. Rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu.

Z okazji 74 Rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu Stowarzyszenie "Pamięć i Nadzieja" zorganizowało w niedziele 9 lipca skromną uroczystość poświęconą temu wydarzeniu.

O godzinie 9:30 w Bazylice Mniejszej na Górce odprawiona została msza święta w intencji Ofiar Rzezi Wołyńskiej.  Następnie o godzinie 11.00  odbyła się skromna uroczystość przy "Piecie Wołyńskiej", która upamiętnia to tragiczne wydarzenie w historii Narodu Polskiego...


Treść rozszerzona

Złozono przy Pomniku  wieńce  od Stowarzyszenia "Pamięć i Nadzieja", Zarządu Okręgu Chełmskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Prezydenta Miasta Chełm, Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia Oddział w Chełmie i Grodzkiej Organizacji PSL w Chełmie.Po złożeniu wieńców głos zabrał Prezes Stowarzyszenia "Pamięć i Nadzieja", który w swoim wystąpieniu przedstawił uczestnikom uroczystości genezę i opis Rzezi Wołyńskiej.


Na zakończenie uroczystości wspólnie z Zespołem Śpiewaczym "Kombatant" odśpiewano "Rotę" i jeszcze dwie pieśni patriotyczne.  Od godziny 8-ej przy Pomniku wystawione były kosze z flagami państwowymi, na masztach wciągnięte były flagi państwowa i Miasta Chełm.

W czasie uroczystości przy Pomniku pełniona była wojskowa warta honorowa wystawiona przez Wojskowy  Garnizon w Chełmie.


Stanisław Senkowski.

Więcej zdjęć >>